Mega operacion i policisë në disa qytete, zbardhen 6 vrasje, 15 urdhër-arreste

2023-09-27 22:09:49Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Foto ilustruese

Një operacion i madh policor po zhvillohet në disa qytete të vendit.

Me urdhër të Prokurorisë janë lëshuar 15 urdhër-arreste.

Mësohet se janë zbardhur 6 vrasje. Mes tyre janë zbardhur edhe pesë atentate me eksploziv.

Raportohet se vrasjet kanë qenë të kryera me pagesë, ndërsa dy prej tyre janë kryer në Greqi.

Operacioni është në vijim dhe në shumë akse kombëtare e qytete ka pika të shumta kontrolli për kapjen e personave në kërkim.

Video