Rama flet në Kuvend, deputeti i nxjerr foton e Ballukut dhe Samir Manes tek "Nusreti"

24 Nëntor 2022, 12:42Politikë SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Dash Sula

Një debat i ashpër po zhvillohet sot në Kuvend mes opozitës dhe mazhorancës në lidhje me projektin 2 miliardë dollarësh të Portit të Durrësit, e cila po konsiderohet si aferë korruptive.

Teksa në foltoren e Kuvendit po flisdte kryeministri Edi Rama, deputeti i PD-së, Dashnor Sula, u ngrit në këmbë dhe mbante në dorë fotografinë e ministrave të Ramës dhe oligarkut Samir Mane tek "Nusreti".

Pjesë e tavolinës ishin ministrja Belinda Balluku dhe ish-ministri Arben Ahmetaj.

Video