EMRAT/ PD 3 qytete "ia fal" Dules, 2 mbeten mister, zyrtarizon kandidatët e "Primareve" në bashkitë e tjera

23 Nëntor 2022, 21:00Politikë SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Vokshi

Kryesia e Partisë Demokratike ka miratuar ditën e sotme kandidatët për procesin e "Primareve" në bashkitë e pa zyrtarizuara ende, por sërish ka disa bashki pa kandidatë.

Përmes një deklarate për mediat, kryetarja e Komisionit të Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale, Albana Vokshi lexoi emrat e kandidatëve për 12 bashki, teksa më herët Kryesia ka miratuar edhe kandidatët për 44 bashki të tjera.

Mbeten edhe 5 bashki të tjera ende pa kandidat. Vokshi deklaroi se për emrat në bashkitë e tjera që nuk janë publikuar ende vijojnë bisedimet me partitë aleate.

Sot, kreu PBDNJ-së, Vangjel Dule deklaroi se forca politike e tij do të nxjerrë kandidatë në Dropull, Finiq dhe Himarë dhe siç duket në këto bashki PD nuk do të nxjerrë kandidatë, por do të mbështesë ata të PBDNJ-së.

Dy bashkitë e tjera ende pa kandidat janë Malësia e Madhe dhe Pusteci, të cilat ende nuk dihen se cila parti do të nxjerrë kandidatë.

KANDIDATËT E MIRATUAR SOT:

Fushë Arrëz: Dedë Bajraktari; Hilë Curi; Hilë Kola; Pjetër Qafa; Nikë Deda

Cërrik: Ankelida Çela; Servet Duzha

Gjirokatër: Enkelejda Muzhi; Denis Kuqi; Shemsho Lamja; Dorian Lami

Përmet: Edmont Komino; Niko Shupuli.

Këlcyrë: Arjan Kasaj; Edmond Nano

Memaliaj: Albert Malaj; Bukurosh Ajdini

Tepelenë: Baftiar Imeri; Hysni Kasëmi

Libohovë: Adil Xhelili

Kolonjë: Et’hem Lumani

Kamëz: Arian Hoxha; Asllan Dogjani; Shemsi Prençi

Bulqizë: Dëfrim Fiku; Fatos Hoxha

Krujë: Agim Kodra; Agron Loka; Andi Gjoka; Arjan Vogli; Aqif Mesi; Genc Laçi; Gëzim Hoxha; Ilir Ndreu; Imer Merlika, Ndriçim Babasi; Denis Hidri

KANDIDATËT E MIRATUAR MË HERËT NË 44 BASHKI:

Vau i Dejës: Kolë Shaben; Zef Hila

Pukë: Astrit Kuqi; Demir Hyseni; Ndue Suma; Rroka Dodaj

Lezhë: Ergin Mataj; Kristian Gjidodaj; Maksim Kolaj; Pashk Gjoni; Pashk Ndoci; Salvador Kaçaj

Mirditë: Aleksandër Lalaj; Albert Mlyshi; Artur Lazri; Gjon Ndoj; Martin Biba; Saimir Kola

Kurbin: Alfred Daçi; Behar Haxhiu; Dalmion Dodaj; Edmond Shkoza; Gjergj Oroshi; Gjovalin Miri; Lindita Toma

Dibër: Alketa Agolli; Besnik Alku; Fadil Begu; Ismail Uka; Margarita Markja; Përparim Noka

Mat: Bukurosh Ballabani; Lindita Doda; Ymer Barçi; Nezir Rizvani; Skënder Gjuci

Klos: Basir Çupa; Bedri Hoxha; Veri Kuka

Pogradec: Oligert  Muçllari; Zihni Tollozhina

Devoll: Arben Miza; Elvis Hajdërlli; Vojsava Bregu; Xhensina Kapo

Ura Vajgurore: Florian Muhametaj; Thoma Rumniçi; Gentjan Meçi

Kuçovë: Brikena Koroveshi; Lefter Maliqi

Poliçan: Behar Xhaferraj;

Skrapar: Besnik Osmeni; Eugen Mustafallari

Fier: Albano Zhapaj; Artur Mahmutaj; Denisa Muçaj; Ermal Hamataj; Evdar Kodheli

Kavajë: Eris Xhihani; Fisnik Qosja; Isa Sakja

Vorë: Agim Subashi; Indrit Hoxha

Rrogozhinë: Shkëlqim Hoxha; Shkëlqim Kalemi

Elbasan: Luçiano Boçi

Tiranë: Adriana Kalaja; Belind Këlliçi; Enkelejda Fejzo; Fatmir Merkoçi; Gerti Bogdani; Ilir Alimehmeti; Julian Deda

Shkodër: Bardh Spahia

Durrës: Armand Dervishi; Fatjon Kosta; Igli Cara

Librazhd: Agron Mekshi; Arianit Leka; Mereme Zeneli; Ndriçim Lila; Shaqir Kuka; Shefki Çota

Prrenjas: Mehdi Leka; Suzana Topi

Gramsh: Maksim Çekrezi; Kodhel Çala

Peqin: Albert Kurti; Mustafa Pasha

Belsh: Bedri Qypi; Dritan Cani

Berat: Kejdi Spahiu; Sazan Guri; Zia Ismaili

Lushnje: Eduart Sharka; Erion Kërçuku; Eurion Iljazi

Patos: Ardian Rama; Gazmend Halimi; Sofie Alushaj

Mallakastër: Neim Begaj; Resmi Shanaj

Roskovec: Dhurata Malko; Nazar Plaka; Nerdit Hazizaj

Divjakë: Aurel Malko; Gjergj Janko

Korçë: Entela Dvorani; Gjergji Gjata; Ledina Alolli

Maliq: Alfred Berberi; Alfred Gega

Kukës: Admir Sinamati

Tropojë: Besnik Dushaj; Feride Rrahmanaj; Mimoza Hajdarmataj; Jordan Memia; Xheme Nezaj

Has: Bledar Lushi; Miftar Dauti; Nazmie Laçi

Vlorë: Arta Haluci; Hysni Sharra; Luan Kapaj; Nada Dullja

Selenicë: Bejdo Alliaj; Dhurata Meçorapaj; Jani Dapaj; Klajdi Runaj; Leonard Rakipaj; Sezai Balilaj;

Delvinë: Bati Cucuri; Hasan Alizoti; Ilir Mehmeti

Sarandë: Ardit Cikuli; Armand Magllara; Ilir Nikolla; Robert Haxhi; Spiro Vaso

Konispol: Aleksandër Loloshi; Fatmir Shero

Shijak: Agim Rameta; Fatbardh Gjata; Astrit Hoxha; Ilgner Vora

Video