'Dil jashtë, kone', Berisha akuza Taulant Ballës: Ke porositur vrasjen e avokatit, Ravik Gurra

24 Nëntor 2022, 10:33Politikë SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX

Kryetari i PD Sali Berisha ka folur nga foltorja e Kuvendit përmes Facebook të tij pasi kryetarja e Parlamentit nuk i dha fjalën. Berisha hodhi akuza të forta ndaj kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla teksa i kërkoi të shkonte në Prokurori për të sqaruar pozitat e tij në lidhje me akuzat për porositje vrasje:

Ai nuk nuk ka vend në Parlament shko jepi përgjgien dëshmive për vrasje. Shpirti i avokatit Ravik Gura kërkon drejtësi dhe ti je i akuzuar se ke porpositur vrasjen e tij.

Ne jemi të zotuar të vendosur të mbrojmë të drejtat tona nuk mundet një i akuzuar për vrasje, nuk mjundet njër njeri që akuzioeht se ka porostiur vrasje në Elbasan të marrë fjalën këtu nxierre jashtë Parlamentit të shkojë në Prokurori Si të duket ty akuza se ka porositur vrasjen e Ravik Gurrës? Ose të drejtat e opozitës do respektohen ose opozita….

Mbylle gojën se po flas unë, shko në Prokurori se je i akuzuar për vrasje. ke porositur vrasjen e RAVIK gURRëS mos përdor imunitetin diplomatik hera e dytë që akuzohet për porosi vrasje”, tha Berisha.

Video