Mban në shpatull emrin e tij, Daku i bën dhuratë gruas së Katanës biletat e ndeshjes kundër Çekisë

19 Shtator 2023, 11:20Lifestyle SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Gruaja e Agim Ramadanit dhe Mirlind Daku

Gruaja e Agim Ramadanit, i njohur ndryshe si komandant Katana, ka qenë i ftuar në emisionin “Ftesë në 5”. I ftuar ka qenë dhe Mirlind Daku, futbollisti i Kombëtares i cili mban në shpatull tatuazhin e Katanës.

Gjatë intervistës Daku i ka premtuar gruas së Katanës bileta për të parë ndeshjen Shqipëri – Çeki.

Ajo sigurisht ka pranuar dhe është shprehur se do të jetë e pranishme për të parë ndeshjen më 12 tetor.

Mirlind Daku bëri historinë duke shënuar golin e dytë kundër Polonisë sapo hyri në fushë, me prekjen e parë të topit pas një ndjeshjeje ku u përlot nga një top i humbur.

Për çdo gjë, njeriun e drejtë, zoti e ndihmon. Lotët që unë derdha ishin nga shpirti, se debutova me Kombëtaren, jo se nuk e dhashë mirë pasimin. Në momentin e golit, mu duk sikur çdo e keqe që kisha brenda, doli jashtë. Isha sikur kisha 100 kg mbi supe dhe i hoqa. Që kur mora ftesën e Kombëtare, e dija që do t’i shënoja me 100% Polonisë. Nëse gënjej, Zoti më dënoftë. Goli shkon për dëshmorët që kanë dhënë jetën në Kosovë për ne,” tha ai pas ndeshjes.

Daku foli dje edhe për tatuazhin “Katana 138”, duke treguar se është një simbol i bashkimit kombëtar, ndërsa shtoi se nuk i intereson edhe nëse dënohet.

Në momentin kur e kam hequr bluzën, e harrova, pastaj në një moment kur po vishja bluzën u kujtova dhe e tregova me gisht. Ishte një mesazh që doja ta përçoja. E dija që do flitej. Njerëzit që kanë dhënë jetën për liri nuk duhet të harrohen. E dija që do flitej shumë, kam parë dhe reagimet.

Zgjodha atë moment sepse gjithmonë, jam rritur me frymë patriotike në shtëpi, me dashurinë për Ramadanin si komandant, na ka lidhur dhe me art. Çdo ushtar si Agim Ramadani dhe çdo kush tjetër që ka kountribuar për luftën në Kosovë, ka luftuar për bashkimin e trojeve shqiptare, dhe ky imazh tregon thyerjen e kufirit, është gjest bashkimi me gurin e kufirit.

Edhe nëse më dënojnë, nuk më intereson, vetëm shpresoj që kombëtarja mos të dënohet. Në Rusi, nuk ka asnjë reagim për tatuazhin tim. Kam bashkëlojtarë nga Serbia, por nuk më thonë gjë ndoshta kanë frikë. Më kanë pyetur për tatuazhin, ua kam treguar. Ata nuk e dinë fare se çfarë është si ngjarje,” tha Daku.

Video