VIDEO / Turisti me ngjyrë bëhet “hit” në internet, denoncon Shqipërinë: Vendi më racist në botë! Më quajtën...

19 Shkurt 2024, 19:06Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Turisti me ngjyrë ankohet për racizmin në Shqipëri

Një turist me ngjyrë ka shpërthyer ndaj Shqipërisë, duke thënë se është një vend i pasigurtë për njerëzit si ai.

Ai ankohet në Youtube, ku dokumenton udhëtimet e tij, se në Shqipëri e kanë ofenduar me fjalë raciste më tepër se në çdo vend tjetër duke e quajtur “Nig**r” dhe fjalë të tjera të konsideruara diskriminuese.

Video ku ai shpërthen i revoltuar është kthyer në virale në rrjetin social “X”, ish-Twitter, ku ka marrë qindra komente.Video