Plagos me thikë bashkëshorten e vëllait, vihet në pranga 69-vjeçari!

19 Shkurt 2024, 13:55Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Policia

Policia ka vënë në pranga një 69-vjeçar në Dimal, i cili mesditën e sotme ka goditur me thikë bashkëshorten e vëllait.

Sipas policisë, 69-vjeçari vuan nga probleme të shëndetit mendor, ndërsa e lënduara ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i policisë:

Dëmtoi me mjet prerës (thikë), në rrugë, bashkëshorten e vëllait, Policia kap dhe ndalon menjëherë autorin e dyshuar (shtetas me probleme mendore).

Sapo janë njoftuar se mesditën e sotme, në një rrugë të fshatit Drenovicë, një shtetas kishte dëmtuar me mjet prerës (thikë), bashkëshorten e vëllait të tij, specialistët për Hetimin e Krimeve të Stacionit të Policisë Dimal kanë organizuar punën dhe kanë shkuar në vendngjarje, me qëllim nxjerrjen përpara përgjegjësisë penale, të autorit.

Menjëherë u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit M. (M). O., 69 vjeç (shtetas me probleme mendore), i cili kishte dëmtuar me mjet prerës (thikë), shtetasen L. O., 60 vjeçe, e cila është jashtë rrezikut për jetën.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Berat, për veprime të mëtejshme.

Video