Ndeshja që ka tërbuar gjermanët, peticioni me 350,000 firma për përsëritjen e një sfidës me Spanjën

8 Korrik 2024, 17:52Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Ndeshja që ka tërbuar gjermanët, peticioni me 350,000 firma për përsëritjen e një sfidës me Spanjën

Më shumë se 350,000 njerëz kanë nënshkruar një peticion për një përsëritje të ndeshjes çerekfinale të Europianit në Gjermani midis kombëtares vendase dhe Spanjës, e cila përfundoi me fitoren e iberikëve 2-1.

Pretendohet se ishte arbitri ai që ia dha fitoren Spanjës kundrejt gjermanëve për një penallti të padhënë në favor të këtyre të fundit.

“Tifozët e pakënaqur gjermanë kërkojnë rizhvillimin e ndeshjes, sepse besojnë se kombëtares së tyre i është bërë padrejtësi. Rreth 350,000 njerëz nënshkruan një peticion për përsëritjen”, shkruan SportBible.

Penalltia e pa akorduar në minutën e 106-të kur Cucurella bllokoi me dorë goditjen e Jamal Musiala në zonën e tij të penalltisë duket se do të ngelë gjatë në memorien e gjermanëve.

Gjyqtari anglez Anthony Taylor nuk tregoi pikën e bardhë dhe për çudi as sistemi VAR nuk u aktivizua.

Peticioni, natyrisht, do të jetë…i kotë.

Gjermania i tha lamtumirë Euros, dhe spanjollët do të luajnë të martën me francezët për finalen…

 

Video