Shkon në shtesë edhe Angli-Zvicër, skuadrat e mbyllin në barazim kohën e rregullt

6 Korrik 2024, 20:15Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX

Është mbyllur në barazim koha e rregullt e ndeshjes mes Anglisë dhe Zvicrës.

Të parët që shënuan ishin elvetët me anë të Embolo, por anglezët nuk u dorëzuan dhe shënuan me Saka për të barazuar rezultatin.

Të dyja skuadrat patën raste, por nuk shënuan dot më shumë se një gol.

Kështu, kjo është ndeshja e tretë çerekfinale që shkon në kohë shtesë pas Spanjë-Gjermani dhe Francë-Portugali.

Video