Ronaldo dhe Mbappe në fushë, formacionet zyrtare për Portugali-Francë

5 Korrik 2024, 20:12Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Mbappe / Ronaldo

Portugalia dhe Franca luajnë çerekfinalen e dytë të këtij Europiani në Hamburg.

Portugezët vijnë pas një fitore me penallti përballë Sllovenisë, teksa Cristiano Ronaldo do ta startojë si titullar edhe pse pas shumë kritikave.

Nga ana tjetër, “Gjelat” vijnë nga një fitore minimale përballë Belgjikës vetëm falë një autogoli, teksa të dyja skuadrat do të tentojnë fitoren dhe gjysmëfinalen.

FORMACIONET ZYRTARE:

Ronaldo dhe Mbappe në fushë, formacionet zyrtare për

Video