Kishte hapur profile të rreme me fotot e një gruaje dhe fëmijës së saj të mitur, në pranga 37-vjeçarja në Tiranë

23 Shtator 2022, 10:26Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX

Duke përdorur të dhënat e një gruaje, një 37-vjeçare me iniciale A.K., nga Tirana kishte hapur disa llogari false në rrjetet sociale duke përdorur fotot e saj, të fëmijës së saj të mitur dhe shkruante postime ofenduese dhe kërcënuese.

Gruaja, të dhënat e së cilës përdoreshin nga 37-vjeçarja bëri kallëzim, ku më pas u arrestua autorja, e cila kishte hapur llogaritë false.

Ajo akuzohet  për veprën penale "Falsifikimi kompjuterik".

Video