Dalin PAMJET: Si u kap grupi i Laert Haxhiut

28 Shtator 2023, 15:55Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX

Policia e Shtetit ka shpërndarë pamjet e operacionit “Never Forget”, falë së cilit u zbardhën disa ngjarje të rënda kriminale.

Operacioni që nisi mbrëmjen e mërkurës dhe vijoi deri në orët e para të ditës së sotme, u finalizua me ekzekutimin e 12 urdhërarresteve. 4 persona të tjerë u shpallën në kërkim.

6 vrasje, 5 shpërthime me tritol, grabitje me dhunë dhe 3 tentativa për kryerje vrasjesh janë zbardhur nga Policia e Shtetit falë të penduarit, Artan Tafani.

39-vjeçari është anëtar i grupit të Laert Haxhiut, kundërshtar i Aldo Bares dhe ka zbuluar 19 ngjarje të rënda kriminale.

 

Video