Zbulohet pse Laert Haxhiu i kishte vendosur tritol biznesit të babait të Noizy-it, lidhja me Cllevion!

28 Shtator 2023, 15:48Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Noizy/ Laert Haxhiu/ Cllevio

Detaje sa i përket një shpërthimi të ndodhur në plazh Durrës, ku shënjester ishte bisnesi ne prononësi të Bashkim Rajkut.

I penduari i drejtësisë ka rrëfyer se Laert Haxhiu u njoftua nga nëna e tij për sherrin qe kishte ndodhur mes shokut të tij Kleviol Ahmetaj i njohur me emrin e artit Cllevio dhe kengetarit Rigers Rajkut i njohur me emrin Noizy.

Në këtë bisedë telefonikë trëgon i penduari nëna e Laertit kishte shqetësim dhe keqardhje pasi ishte berë shumë media, shkruan ora.

Pas kësaj telefonatë Laert Haxhia ka kontaktuar Artan Tafanin për një gjetur 1 kg tritol dhe për të ia vemdosur bisnesit të Bashkim Rajkut.

Lëndë plasese ishte marrë në Tepelenë dhe sjëll në Durrës nga personat e dyshuar, policia thote se këtë ngjarjë të dyshuar janë: Laert Haxhiu, Marjus Tafani, Lulzim Spahija, Ersiano Abedini.

Video