E dashura 'MODELE' e Laert Haxhiut e dyshuar për vrasje dhe gjobëvënie (Detaje dhe foto)

28 Shtator 2023, 12:40Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Laert Haxhiu/ Klea Gjata

Artan alias Marjus Tafani, një nga ushtarët e bandës së Laert Haxhiut në Lushnjë, ka rënë në prangat e policisë kriminale, duke u kthyer më pas në bashkëpuntorin e prokurorisë së Elbasanit.

Ndalimi i tij është realizuar në Tiranë nga një skuadër operacionale në Policinë e kryeqytetit, e cila kishte disa kohë që kishte lokalizuar vendodhjen ku fshihej Tafani.

Ndërsa mes personave të arrestuar për vrasje, mëson se është dhe Klea Gjata, që shihni në foton e mëposhtme.

E dashura 'MODELE' e Laert Haxhiut e dyshuar për vrasje dhe

Klea mësohet se është e dashura e Laert Haxhiut të akuzuar për disa vrasje, Klea Gjata dyshohet se edhe ajo është perfshirë në ngjarje të rënda kriminale, si vrasje, gjobëvënie, etj, të realizuara në bashkëpunim, shkruan ora.

Po ashtu bëhet me dije se asaj i janë marrë shenjat e gishtave për verifikim dhe lidhjen e saj me ngjarjet konkrete.

Video