Kush i porosiste VRASJET? Ekzekutimet i bënte ‘agjensia’ e Laert Haxhiut me ‘shokët’ e tij (Emrat)

28 Shtator 2023, 10:37Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Në foto: Artan Tafani, bashkëpuntorja e Laert Haxhiu

16 urdhër-arreste, ndërsa u zbuluan 6 vrasje. Ka qenë vetë drejtori i Policisë, Muhamet Rrumbullaku që renditi disa nga krimet që tashmë janë zbardhuar, në periudhat e ndodhura në 2021-2023.

“Artan Tafani, dyshohet se ka kryer disa ngjarje kriminale, vrasje nga viti 2021-2023”, tha Rrumbullaku.

Muhamet Rrumbullaku: “Janë zbardhur 6 vrasje, 3 raste të vjedhjes me dhunë, kanosjes së punonjësit të policisë si edhe zbardhjen e dy vrasjeve të kryera në tentativë.

Prokuroria e Elbasanit ka lëshuar 15 urdhra ndalimi, janë ekzekutuar 12 ndërsa 3 shtetas janë shpallur në kërkim. Artan Tafani, dyshohet se ka kryer disa ngjarje kriminale, vrasje nga viti 2021-2023.

Prokuroria e Elbasanit ka nisur 15 urdhra ndalimi, janë ekzekutuar 12 ndërsa 3 shtetas janë shpallur në kërkim. Laert Haxhiu, organizator dhe porositës i dy vrasjeve në Athinë.”

Të arrestuar

Artan Tafani

Erisiana Abedini

Lulzim Spahia

Ligor Romaçka

Bujar Abedini

Bledar Berberi

Mariglen Topuzi

Enriko Xhahysa

Klea Xhafo

Idriz Manaj

Fatjon Veliu

Leart Haxhiu

Në kërkim 

Lorenc Lala

Firdeus Berberi

Kristi Bizheku

Video