Çfarë goli Yamal! Spanja përmbys rezultatin me dy supergola brenda pak minutash (VIDEO)

9 Korrik 2024, 21:28Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Lamine Yamal

Spanja ka arritur të përmbysë rezultatinkëtë pjesë të parë, pas golit të shënuar nga Franca.

Ka qenë një goditje fantastike nga Lamine Yamal që ka gjetur cepin e shtyllës dhe më pas ka prekur rrjetën duke barazuar shifrat.

Pa dyshim, një prej golave më të bukur të këtij Europiani, goli i parë i Yamal-it, si dhe rekordi i golit të shënuar nga lojtari më i ri në moshë në Kampionatin Europian vetëm 16 vjeç.

Goli i dytë i Spanjës është shënuar nga Dani Olmo, duke i dhënë avantazhin Spanjës.

Goli i Yamal:

Goli i Olmo:

Video