Evertoni bën lëvizjen e parë për Brojën, ja ku kanë "ngecur" negociatat

9 Korrik 2024, 18:56Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Armando Broja

Evertoni e kërkon sulmuesin shqiptar Armando Broja, por sërish si huazim.

Kështu të paktën raporton gazetari anglez i sportit, Dan Bardell, i cili thotë se për Evertonin janë shumë 25 milionë paund, për një lëvizje të përhershme të 22-vjeçarit.

“Magjia e tij e huazimit në Southampton duket si shumë kohë më parë dhe ai ishte mjaft i suksesshëm atje. Unë mendoj se është e vështirë për Everton, sepse ata tashmë kanë një sulmues për të cilin kanë investuar shumë para, Beto.

Të shkosh dhe ta mbash atë si një rezervë për një nënshkrim tjetër nuk ka kuptim. Ata duhet të tregojnë besim tek ai”, u shpreh ai.

“Nëse ata mund ta merrnin Brojën në një marrëveshje huazimi, atëherë kjo do të ishte e shkëlqyer sepse do të kishte më pak presion financiar”, tha Bardell për “Goodison News”.

“Duke thënë këtë, një huazim nuk i përshtatet vërtet Chelseat-it që ndoshta dëshiron të fitojë para. Duke pasur parasysh formën e tij në sezonet e fundit, 25 milionë paund janë shumë për të shpenzuar për Brojën dhe ndoshta shumë për Everton”, u shpreh ai.

Video