Meta propozon kryesinë e re, "lëshon" përfundimisht Kryemadhin dhe bashkëpunëtorët e saj (EMRAT)

25 Prill 2024, 10:55Politikë SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Ilir Meta dhe Monika Kryemadhi

Kryesia e Partisë së Lirisë ka miratuar listën me 18 emra për anëtarë të Kryesisë së Konventës që do t’i propozohen për votim Konventës Kombëtare.

Lista kryesohet nga Edmond Haxhinasto, i cili është edhe Kryetar i Komitetit Drejtues Kombëtar, më pas vjen Ilir Meta, kryetar i PL më pas me radhë zv. kryetari dhe dy nënkryetarët.

Konventa Kombëtare e Partisë së Lirisë do të mblidhet të shtunën, më datën 27 Prill, ora 10:00, në Pallatin e Kongreseve.

Edmond Haxhinasto (Kryetar i Komitetit Drejtues Kombëtar)
Ilir Meta (Kryetar i Partisë së Lirsë)
Agim Nesho (ZëvendësKryetar i Partisë së Lirisë)
Erisa Xhixho (Nënkryetare dhe deputete)
Petrit Vasili (Nënkryetar dhe deputet)
Silva Caka (Sekretare për Marrëdhëniet me Publikun)
Esmeralda Demiraj (Kryetare e LGI)
Petraq Milo (Sekretar për Çështjet Ekonomike)
Anisa Ibraj (Anëtare Kryesie, LRI)
Myrvete Asqeri (Kandidate për Zv/Presidente të Partisë së Lirisë)
Floida Kërpaçi (Nënkryetare, Anëtare Këshilli Bashkiak, Tiranë)
Faik Basha (Kandidat për President të Partisë së Lirisë
Erisilda Hoxha (Kryetarja e PL, Kuçovë)
Fatjona Selimaj (Kryetarja e PL, Fushë-Arrëz)
Brunilda Haxhiu (Sekretare për Familjen dhe kundër Shpopullimit)
Ines Shehu (Sekretare për Fuqizimin e Gruas)
Anxhela Shenaj (Anëtare Këshilli Bashkiak, Vlorë)
Dea Nako (Studente, anëtare e PL, Korçë)

Ajo që vihet re është fakti se aty nuk janë të përfshirë as Monika Kryemadhi dhe as dy bashkëpunëtorët e ngushtë të saj, Endrit Braimllari dhe Elona Guri.

Pak kohë më parë Endrit Braimllari deklaroi dorëheqjen nga detyra e nnekryetarit. Ai është shprehur se pavarësisht dorëheqjes do të vazhdojë të militojë në Partinë e Lirisë.

Video