Kandiduan Belerin, kryebashkiaku socialist nuk përmbahet ndaj opozitës Ptu...Racë e ndyrë, fërkoni duart për pushtet

19 Shtator 2023, 17:33Politikë SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Fredi Beleri / Sali Berisha dhe Ilir Meta

Kryebashkiaku i Lezhës, Pjerin Ndreu ka reaguar i revoltuar pas situatës të krijuar nga çështja e Fredi Belerit dhe përdorimin politik që sipas tij po i bën opozita.

Në një reagim në rrjetet sociale, Ndreu thotë se opozita “mbolli farën e tradhëtisë” duke kandiduar një “antishqiptar”, dhe tani “fërkon duart” për pushtet.

Reagimi i plotë i Ndreut:

Thuthuqët e opozitës mezi presin që në një përplasje të qeverisë me greqinë ata të marrin pushtetin!

Racë e ndyrë që pasi mbollën farën e tradhetisë nëpërmjet një përfaqesuesi banal antishqiptar, tani fërkojnë duart duke pritur në kurrizin e shitjes së vendit, të shpresojnë me kot për pushtet!

Atdheu për këta ditëzinj është pushteti jo integriteti teritorial të cilin e mohojnë pa pikën e turpit! Ptu..

Video