Albin Kurti vjen të dielën në Tiranë

24 Mars 2023, 11:21Politikë SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Edi Rama dhe Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti viziton të dielën Tiranën.

Mësohet se Kurti do të takohet me kryeminsitrin Edi Rama dhe kryeparlamentaren Lindita Nikolla.

Nuk ka një qëllim të qartë e të deklaruar, por besohet të jetë në funksion të marrëveshjes së pafirmosur në Ohër, informimit të Shqipërisë me qëllim që edhe qeveria jonë të jetë e qartë në lobimin ndërkombëtar.

Video