Menaxheri i Efit dhe gazetari i Roza Latit arrestohet si shpërndarës kokaine në Dhërmi (FOTO+EMRI)

6 Qershor 2023, 15:56Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Xhoi Bare, Efi Dhedhes, Mikela Pupa, Roza Lati

Efektivët e anti-drogës të Policisë së Vlorës arrestuan natën e kaluar tre persona që shpërndanin doza kanabisi dhe kokaine, në një aktivitet festiv që zhvillohet në Dhërmi.

Në kuadër të operacionit të koduar “Parts 4” u vunë në pranga shtetasit: Ermand Hoxha 30 vjeç, Xhoi Bare 27 vjeç dhe Kedi Hoxha 19 vjeç, të tre banues në Tiranë.

Ata u kapën me rreth 800 doza kokaine dhe 750 doza kanabisi, gati për shitje, 1 peshore elektronike për peshimin e dozave, një shumë parash e përfituar nga shitja e tyre dhe 3 celularë.

Burime bëjnë me dije se Xhoi Bare është shoku i ngushtë i ish-banores së "Big Brother Albania 2", Efi Dhedhes. Gjatë qëndrimit të Efit në shtëpinë më të famshme në Shqipëri, Xhoi Bare dilte në intervista televizive dhe si menaxheri i saj. Po ashtu ai i menaxhonte dhe Instagramin, Efit gjatë qëndrimit në BBV dhe siç e shihni në fotot e mëposhtme ai ka qenë bashkë me të edhe në pushimet që Efi bëri në Tailandë.

Gjithashtu, Xhoi Bare ka qenë dhe gazetar i emisionit "Why Not" i Roza Latit, ku bënte personazhin e "jashtëtokësorit".

Video