Skandal te Real Madrid/ Video intime me një të mitur, katër lojtarë të përfundojnë në prangat e policisë

2023-09-14 20:56:32Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Real Madrid

Tjetër skandal seksual trondit futbollin spanjoll. Pas asaj ngjarje me presidentin e Federatës, Luis Rubiales, mediat raportojnë se katër të rinj të Real Madrid janë arrestuar pasi dyshohet se janë përfshirë në këtë çështje.

Identiteti i tyre nuk është bërë i ditur. Ata janë në skuadrat zinxhir të klubit, në klubin Castilla dhe tre lojtarë të Real Madrid C.

Këto ngjarje datojnë nga një ankesë e bërë më 6 shtator në Ishujt Kanarie nga nëna e një të miture.

She went to report the events and claimed that one of the arrested had recorded a sexual video of his daughter to distribute later.

The main accused for this crime is a football player of Real Madrid C, who is believed to have had an intimate relationship with the minor. The details of this matter are expected to be revealed in the next few hours, which may affect the integrity of the Madrid club.

Meanwhile, "Los Blancos" have reacted with an official statement, which reads: "Real Madrid announces that it has learned that a player of Castilla and three of Real Madrid C have made a statement to the police regarding a complaint. For allegedly sharing a private video on WhatsApp. When we get to know the facts of the event, we will take the appropriate measures."

Video