LISTA e dëshmitarëve, Komisioni Hetimor për "TIMS": Nga Edi Rama, te Gledis Nano!

2 Prill 2024, 15:46Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX

Kreu i Komisionit për ndërhyrjet në sistemin TIMS, Ervin Salianji, ka zbardhur emrat e personave që do të thirren për të dëshmuar.

Mes emrave është kryeministrit Edi Rama, Bledi Çuçi si ish-ministër i Brendshëm e Gledis Nano si ish-drejtuesi i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit.

Gjatë mbledhjes, Salianji tha se midis emrave që do të thirren për dëshmuar është edhe kryeministri Edi Rama dhe ministri i Brendshëm, Taulant Balla.

Shumica e atyre që do të thirren janë drejtues të lartë të Policisë së Shtetit.

Lista:

Edi Rama

Taulant Balla

Muhamet Rrumbullaku

Florian Sulejamni

Beldi Çuçi

Gledis Nano

Ardi Veliu

Zef Laska

Neritan Nallbati

Dorian Tola

Ervin Muca

Ervina Gjana

Besian tanuzi

Enri Ndoni

Ardit Muca

Elona Gogo

Erladin Ndreca

Enkli Hoxha

Ergis Hidri

Lubica Dervishaj

Luljeta Collaku

Albana Vrapi

Arben Babaj

Ervis hysi

Ermal Beqiri

Nevila Xoxa

Video