Vrasja e vëllezërve Haxhia në Durrës, pushohen akuzat ndaj Altin Ndocit, dënohet me 25 vite burg Klevis Alla

2 Prill 2024, 12:01Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Dy vëllezërit Haxhiaj dhe Altin Ndoci

Gjykata e Posaçme ka pushuar të gjitha akuzat ndaj  Altin Ndocit të dyshuar për vrasjen e Dorjan Shkozës dhe Anxhelo Avdija.

Po ashtu Ndoci akuzohet si pjesë  e vrasjes së Besmir dhe Viktor Haxhia.

Implikmi i tij në këto krime doli pas dëshmisë së Klevis Allës. Në atë kohë ai rrëfeu se në ngjarje ka marrë pjesë edhe Altin Ndoci.

Por ndryshe ka rrëfyer bashkëpunëtori i drejtësisë Nuredin Dumani, i cili ka dëshmuar se Altin Ndoci nuk ka qenë i përfshirë në këto 2 vrasje në Durrës.

Në të tilla kushte mbrojtja i kërkoi gjykatës pushim te akuzave, për të cilën gjeti miratim të togave të zeza.

Ndërkohë, Vox News mëson se Gjykata ka vendosur dënimin me 25 vite burg për Klevis Allën, 6 vite burg për Besian Xhixhën si dhe 5 vite për Enver Divën.

Sipas Prokurorisë Klevis Alla ka kryer edhe veprime të tjera sa i takon vrasjes së Dorjan Shkozës dhe Anxhelo Avdisë.  

Video