Degradon situata / Protestuesit qëllojnë me molotov dhe shashka policët (PAMJET)

20 Shkurt 2024, 19:34Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Zjarri para kryeministrisë

Është tensionuar situata përballë kryeministrisë, ku po mbahet një protestë e thirrur nga grupimi i “Rithemelimit”.

Pas fjalës së ish-kryeministrit Sali Berisha, protestuesit kanë qëlluar me sende të forta, shashka dhe koktelie molotov drejt kordonit të policisë në drejtim të shkallëve të Kryeministrisë.

Forcat e policisë të pajisura me veshje dhe uniforma speciale kanë formuar menjëherë një kodron të dytë.

Protesta është duke vijuar ende, teksa kanë folur deputetët Ervin Salianji dhe Erisa Xhixho.

Video