“Kam probleme me zemrën”, Breçani do t’i nënshtrohet ekspertizës mjekësore

20 Shkurt 2024, 13:09Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Erzen Breçani

Gjykata pranon kërkesën e avokatëve të Erzen Breçanit për të kryer ekspertizë mjekësore, pasi pretendojnë se ka probleme me zemrën dhe qëndrimi në qelinë e paraburgimit i rrezikon jetën.

Seanca e radhës u shty për ditën e premte, ku do paraqiten dy mjekët që do kryejnë akt ekspertimin.

Avokatët e Breçanit kërkojnë ndryshim të masës së sigurisë për shkak të gjendjes shëndetësore. Ndërkohë vete Breçani prej disa ditësh ndodhet i shtruar në spitalin e burgut.

 

Video