U fut në parakalim të gabuar, italiania fyen shqiptarët me fraza raciste (Video)

20 Shkurt 2024, 14:08Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX

Një ngjarje e çuditshme ka ndodhur në Asti, Itali pasi një grua u përplas me mjetin e saj me një furgon ku udhëtonin dy shqiptarë.

Aksidenti ndodhi pasi gruaja nuk i hapi rrugën furgonit dhe u fut në parakalim të gabuar.

Ajo pështyu dhe ofendoi me fraza raciste pasagjerët shqiptarë të mjetit tjetër, duke i lënë të kuptonin se kishte “shumë miq me uniformë”.

Ajo ofendoi edhe njërin prej karabinierëve të pranishëm duke i thënë se i dukej “më pak profesional” se kolegia e tij.

Gruaja u shoqërua më pas për të ndërmarrë të gjitha procedurat e nevojshme.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by LAPARTEOSCURADELRAP ? (@laparteoscuradelrap)

Video