Ekipi shqiptar bën “goditje” në merkato, merr tre futbollistë nga Kenia

30 Janar 2024, 17:26Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Lewis Shivachi

Futbollisti kenian Lewis Shivachi ka kompletuar një transferim te klubi i Kategorisë së Parë FK Apolonia.

Sulmuesi 22-vjeçar thuhet se ka siguruar një kontratë njëvjeçare.

Shivachi niset për në Shqipëri nga skuadra e Premierligës së Federatës së Futbollit të Kenias (FKF), Posta Rangers.

Mbrojtësi i Kibera Black Stars, Kevin Taiwo dhe mesfushori i Kariobangi Sharks, Kevin Wanganya, janë gjithashtu të vendosur t'i bashkohen Apolonisë.

Dikur me Ligi Ndogo, Shivachi shpejt la gjurmë në ligën keniane.

Debutimi i tij i rëndësishëm sezonin e kaluar në një barazim pa gola kundër Sofapaka theksoi potencialin e tij, duke i hapur rrugën lëvizjes së tij ndërkombëtare.

Video