"I paligjshëm"/ PD depoziton në Gjykatën Administrative padinë për traun në parkun e Divjakës

24 Nëntor 2022, 15:58Politikë SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Protesta tek trau

Deputetja e PD-së Ilda Dhori ka depozituar ditën e sotme në Gjykatën Administrative në Tiranë një padi kundër hyrjes me pagesë në parkun e Divjakës, ku vendosja e traut shkaktoi dhe protesta të dhunshme.

Këtë gjë e ka bërë me dije vetë deputetja përmes një postimi në rrjetet sociale, ku sipas saj, është e paligjshme bërja e hyrjes me pagesë.

"Prane Gjykates Administrative Shkalla e Pare,Tirane;
Sapo dorezova Kerkese padine time, si perfaqesuese e Divjakes, mbi PALIGJSHMERINE e TRAUT ELEKTRONIK, ne hyrje te Parkut dhe Plazhit te Divjakes!
Me bindjen e plote se e drejta eshte me qytetaret!" shkruan Dhori.

"I paligjshëm"/ PD depoziton në Gjykatën Administrative

Video