Në pritje të Itali-Shqipëri/ Gjermania mahnitet nga një tjetër shqiptar, zhongleri dhuron show në rrugët e Mynihut (VIDEO)

15 Qershor 2024, 18:08Lifestyle SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Fabian Duro

Gjermania dhe në veçanti sot qyteti i Dortmundit, është i veshur  kuqezi, teksa jemi vetëm disa orë nga ndeshja e kombëtares tonë me Italinë.

Në Signal Iduna Park, me një kapacitet prej 62 mijë vendesh, rreth 50 mijë prej tyre pritet të jenë shqiptarë.

Teksa tifozët shqiptarët festojnë, një tjetër ka zgjedhur të argëtojë dhe të dhurojë show në rrugët e Mynihut.

Fabian Duro është zhongleri i famshëm shqiptar, i cili ka mahnitur kalimtarët me truket e tij me topin.

Videon e tij e ka publikuar media prestigjioze spanjolle MARCA.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by MARCA (@marca)

Video