5 shenjat e horoskopit që kanë më shumë shanse të bëhen të famshme

2023-09-21 19:36:52Lifestyle SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Rihanna eshte nje Peshk

Shumë prej nesh kënaqen duke menduar se sa e ndryshme do të ishte jeta jonë nëse do të ishim të famshëm.

E gjithë kjo bisedë mund t'ju bëjë të pyesni veten nëse ka disa shenja që kanë më shumë gjasa të bëhen të famshme se të tjerat, dhe nëse po, cilat janë ato.

Luani

Luani është e vetmja shenjë e dominuar nga Dielli, ndaj të lindurit e kësaj shenje duan të jenë në qendër të vëmendjes dhe të ndjejnë se janë në qendër të vëmendjes. Këto shenja zjarri të pasionuara dhe të sigurta janë superyje natyralë të zodiakut, kështu që shpesh tërhiqen nga luksi, drama dhe energjia e një jete të famshme. Për shkak se dielli është planeti i vetë-shprehjes, Luani është natyrshëm krijues dhe kënaqet me talentin e të performuarit. Bota e të famshmëve është plot me luanë si: Meghan Markle, Madonna, Dua Lipa, Jennifer Lopez, Kylie Jenner, Demi Lovato dhe Barack Obama.

Peshorja

Peshorja është shenja ajrore e sunduar nga Venusi, planeti romantik i artit dhe bukurisë. Peshorja njihet si një nga shenjat më simpatike dhe sociale të Horoskopit, diçka që mund t'i ndihmojë ata të lidhen me njerëzit e duhur. Peshoret e famshme përfshijnë Kim Kardashian West, Cardi B, Gwen Stefani, Doja Cat dhe Bella Hadid, të gjitha që dominojnë botën e famshme kur bëhet fjalë për gjithçka, nga muzika dhe modelimi deri te mediat sociale dhe miratimet.

Shigjetari

Shigjetari është një shenjë zjarri e sunduar nga Jupiteri, i cili është planeti i fatit dhe pasurisë. Për shkak se Shigjetari është i bekuar nga Jupiteri, ata kanë pak shkëlqim shtesë në anën e tyre kur bëhet fjalë për marrjen e rreziqeve. Përveç kësaj, si shenjë zjarri, ai nxitet nga pasionet e tij dhe ka një etje të pashuar për aventurat që mund të sjellë fama. Pra, nuk është për t'u habitur që ka kaq shumë yje të pop-it me famë botërore si Shigjetari: Taylor Swift, Britney Spears, Nicki Minaj, Miley Cyrus, Christina Aguilera dhe Jay-Z.

Ujori

Ujori është shenja më novatore, largpamëse dhe vizionare e Horoskopit. Ujori lidhet gjithashtu me shtëpinë e njëmbëdhjetë të Horoskopit, e cila korrespondon me admiruesit dhe popullaritetin, si dhe me ëndrrat dhe dëshirat tona. Ujorët janë prirje natyrale që duan të dalin nga turma dhe të vënë në dyshim, kështu që ka kuptim që energjia e tyre unike do t'i shtyjë ata drejt famës. Mendoni për të famshëm novator si ikona e medias Oprah, ylli i popit Harry Styles dhe Paris Hilton, të gjithë të gatshëm të vendosin rregullat e tyre dhe të mendojnë jashtë kutisë.

Peshqit

Peshqit i përkasin disa prej shpirtrave më krijues dhe më të ndjeshëm në Horoskop, kjo është arsyeja pse shumë përfundojnë duke shprehur ndjenjat e tyre më të thella përmes rrugëve artistike që mund të çojnë në famë, si muzika, performanca, shkrimi ose arti. Planeti sundues i Peshqve është mashtruesi Poseidon, i cili sundon gjëra si kinemaja, aksioni, magjepsja dhe joshja e famës. Kështu që nuk është çudi që krijuesit e super yjeve si Rihanna dhe Justin Bieber janë Peshq. Edhe kontributet e shumëllojshme të shumë Peshqve të famshëm nderohen pas vdekjes së tyre: Kurt Cobain, Elizabeth Taylor, Steve Jobs dhe Albert Einstein janë të gjithë Peshqit që mbeten emra të famshëm, edhe vite pas vdekjes së tyre.

Video