DETAJE/ Sherri për vendparkimin e makinës, arrestohet autori që plagosi ish-efektivin e Shqiponjave!

11 Korrik 2024, 09:04Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Lavdosh Metaj

Policia ka arrestuar autorin e plagosjes së ish-efektivit të Shqiponjave, Lavdosh Metaj, i cili u dënua me 5.4 vit burg për trafik droge, por që u lirua nga qelia rreth 3 muaj më parë pasi përfitoi nga Amnistia.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 03:40 të mëngjesit të sotëm (11 korrik) në lagjen nr.1 të qytetit të Sarandës në një vendparkim.

Uniformat blu raportojnë se pas konfliktit të çastit, për motive të dobëta, autori ka plagosur me thikë ish-efektivin. 41-vjeçari, banues në Sarandë, ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Ndërsa autori, 41 vjeçari me iniciale A. Sh., banues në Sarandë u arrestua pas disa orësh.

Njoftimi i policisë:

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Sarandë, menjëherë pas marrjes së njoftimit se ishte plagosur me mjet prerës (thikë), shtetasi L. M., kanë organizuar punën për identifikimin dhe kapjen e autorit. Si rezultat i kërkimeve, pas disa orësh, u bë i mundur lokalizimi, kapja dhe arrestimi në flagrancë i autorit, shtetasit:

A. Sh., 41 vjeç, banues në Sarandë.

Ky shtetas dyshohet se më datë 11.07.2024, rreth orës 03:40, në lagjen nr.1, në një vendparkim, pas një konflikti të çastit, për motive të dobëta, ka plagosur me mjet prerës (thikë), shtetasin L. M., 41 vjeç, banues në Sarandë, i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Sarandë, për veprime të mëtejshme.

Video