Lara Colturi kampione e botës, Rama: Është e dashuruar familjarisht me Shqipërinë

20 Janar 2023, 18:58Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Lara Colturi

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pasi Lara Colturi u shpall sot kampione e botës për të reja në ski, në Botërorin që po zhvillohet në Austri.

Në një postim në mediat e tij sociale, kreu i qeverisë shkruan se Colturi është e dashuruar me Shqipërinë.

Rama thotë se e reja kishte si qëllim që t’i sillte Shqipërisë medalje të arta dhe e mbajti fjalën.

Video