Gjest i madh / Cristiano Ronaldo ofron hotelin e tij në Marok: Të kthehet në strehë për të prekurit nga tërmeti

10 Shtator 2023, 19:08Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Hoteli i Cristiano Ronaldo në Marok / Banesa të dëmtuara nga tërmeti

Cristiano Ronaldo ka vendosur të ofrojë hotelin e tij në Marrakech të Marokut për të mbijetuarit nga tërmeti vdekjeprurrës 6.8 ballë.

Ronaldo ka kërkuar që hoteli i tij të kthehet në strehë për të gjithë ata banorë të cilët kanë mbetur jashtë pasi u janë shembur shtëpitë.

Një gjest që tregon se ai nuk është vetëm një kampion në fushë, por edhe një njeri me zemër të madhe.

Të paktën 2000 persona kanë humbur jetën dhe mijëra të tjerë kanë mbetur të plagosur e të pastrehë nga tërmeti shkatërrimtar.

Video