Video pikante / "Më kapën me kapsolla", policia "çarmatos" tifozët në "Air Albania"

10 Shtator 2023, 18:56Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Çakmakë e bidona të hedhur gjatë hyrjes në stadium

Teksa na ndajnë edhe rreth dy orë nga ndeshja mes Shqipërisë dhe Polonisë, tifozë të shumtë kanë nisur të hyjnë në stadiumin "Air Albania".

Në radhë, ata janë kontrolluar në hyrje të stadiumit nga forcat policore, duke u marrë mjetet e ndaluara si çakmakë, bidona me ujë, apo sende të tjera të forta që mund të hidhen në fushë.

Në një moment, në video dëgjohet një prej të pranishmëve të thotë se është kapur me kapsolla.

Shkallët e stadiumit pritet të jenë të mbushura plot, me një kapacitet prej rreth 22 mijë vendesh.

Video