Atmosferë festive në kryeqytet, kuqezinjtë me këngë e valle, 300 tifozë kanë mbërritur nga Lugina (VIDEO)

10 Shtator 2023, 16:12Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Tifozat kuqezi në Tiranë


Kryeqyteti është përfshirë nga një atmosferë e zjarrtë festive, teksa jemi në pritje të ndeshjes me Poloninë në stadiumin "Air Albania" në 20:45 të mbrëmjes së sotme.

Qindra tifozë kuqezi kanë mbushur rrugët dhe lokalet përgjatë bulevardit "Dëshmorët e Kombit" duke kënduar këngët patriotike që tashmë janë kthyer në himn dhe shoqërojnë kombëtaren shqiptare ngado.

Rreth 300 tifozë kanë mbërritur në Tiranë nga Lugina e Preshevës, në mbështetje të kuqezinjve.

Video