Açka reagon pasi braktisi mbledhjen e Kryetarëve: U largova të mos e bëj qesharake situatën

20 Shtator 2023, 16:31Politikë SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Deputetja Flutura Açka

Deputetja Flutura Açka ka reaguar pasi është larguar nga mbledhja e Konferencës së Kryetarëve, ku ka qenë e thirrur si Kryetare e Komsionit të Medias.

“Kuvendi NUK u shpreh dhe shpresoj të shprehet shpejt, sepse, siç edhe thashë në Konferencën e Kryetarëve – nga e cila u largova të mos e bëj qesharake situatën mes kolegëve të mi, me të cilët më shumë gjëra më bashkojnë se më ndajnë – “dy dado e vrasin fëmijën!”

Do t’i lutesha medias të korrekte me çdo lajm. Vetë nuk do të bëj kurrë lajme me sms, sepse fyej veten dhe medias së cil?s (mund) t’ia çoj.

Partia Demokratike nuk ndihmohet me kaos, por me distancë higjienike nga interesi personal i çdonjërit prej nesh, me përgjegjësinë politike të deleguar nga shqiptarët”, thotë Açka në reagimin e saj.

Sakaq, mbledhja në Kryesi është duke vijuar me diskutimin e pikave të rendit të ditës.

Video