FOTOT: Si ka “fluturuar” koha për artistët më të famshëm të botës

25 Prill 2024, 09:15Lifestyle SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX

Krahasimi i fotove është një nga mënyrat më të lehta për të kuptuar efektin e kohës.

Dhe kjo vihet re më së miri, në një koleksion të jashtëzakonshëm fotosh, që tregon se si koha fluturon, i krijuar nga mjeshtri i Photoshop-it,  Ard Gelinck.

Ai ndan fotografi të të famshmëve që pozojnë me “veten” në një moshë më të re.

Fotot tregojnë se koha nuk ndalet për askënd, sado i famshëm apo me ndikim të jesh.

Krijimet magjepsëse të Gelinck janë rishpërndarë edhe nga disa prej yjeve që ai ka përfshirë në koleksion si Madonna, Robbie Williams, Sylvester Stallone, etj.

Video