FOTO / Mbesa e Saddam Hussein shfaqet papritur në eventin super-luksoz në Dubai

3 Prill 2024, 21:25Lifestyle SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Hareer Hussein Kamel / Saddam Hussein

Mbesa e presidentit të ndjerë të Irakut Saddam Hussein u rishfaq pas shumë vitesh në mërgim në një event luksoz të Cartier në Dubai.

Hareer Hussein Kamel ka publikuar në rrjetet sociale pamje nga eventi luksoz duke mos i kursyer vlerësimet për produktet e shtrenjta.

Hareer Kamel ndau disa fotografi nga eventi ekstravagant për markën luksoze të bizhuterive Cartier në Emiratet e Bashkuara Arabe.

"Faleminderit për ftesën e bukur", u shpreh ajo pas eventit, në një video mes dhjetra personave “VIP”.

Pas pushtimit amerikan të Irakut në vitin 2003, Hussein Kamel dhe nëna e saj, Raghad Hussein, fituan azil në Jordani, ku ajo ka jetuar që atëherë.

Gjatë kësaj periudhe, ajo nuk i ka kursyer lavdërimet publike për gjyshin e saj, Saddam Hussein.

Video