Lufta mes Hamasit dhe Izraelit/ Daja i Efraim Diverolit sulmon Nick Muzin për lidhje me Katarin: Po financon terrorin!

10 Tetor 2023, 12:01Fokus SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Efraim Diveroli/ Nick Muzin/ Emirin e Katarit

Daja i Efraim Diverolit, trafikantit amerikan të armëve të përmendur në çështjen ‘Gërdeci’ i cili  bleu nga Ministria e Mbrojtjes miliona dollarë municione kineze dhe i shiti në Afganistan sikur të ishin hungareze, ka sulmuar për lidhje me Katarin Nick Muzin.

Në akuzën e tij në rrjetin social Instagram, daja i Efraimit, Rabbish Muley, shkruan se lobisti Muzini u bë një agjent i huaj i paguar dhe i regjistruar për Katarin, financuesi kryesor i Hamasit

Ai thotë se Muzin-i fitoi miliona të panumërta për këtë tradhti ndaj popullit të tij, i cili ka rekrutuar drejtues të organizatave sioniste të krahut të djathtë për të zbardhur me vetëdije ose pa vetëdije Emirin e Katarit që financon terrorin. 

Lufta mes Hamasit dhe Izraelit/ Daja i Efraim Diverolit sulmon Nick Muzin

Ne tani shohim disa nga pasojat e kësaj zbardhjeje dhe miliarda e miliarda dollarë që Hamasi mori nga Katari ndërsa Emirati që financonte terrorin u rehabilitua ngadalë,” shprehet Rabbish Muley ndër të tjera në statusin e tij.

Lufta mes Hamasit dhe Izraelit/ Daja i Efraim Diverolit sulmon Nick Muzin

Video