PS rimerr bashkinë, Halilaj: Kuksianët dinë ta vlerësojnë djalin e zonës

25 Shtator 2023, 11:39Politikë SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Albert Halilaj

Albert Halilaj pasi siguroi një fitore të thellë ndaj kandidatit demokrat për bashkinë Kukës, u ka premtuar qytetarëve që do t’i mbështesë për të gjitha problematikat që kanë pasur këto 30 vite dhe do që mund të pasojnë.

Halilaj theksoi se ai është djalë i Kukësit dhe i “di hallet e kuksianëve.”

“Ju premtoj që do të jem krah tyre për t’i mbështetur për të gjitha hallet, problematikat gjatë këtyre 30 viteve. Unë jam djalë i Kukësit, do t’i përfaqësoj nëpërmjet punës. Qytetarët e Kukësit treguan që  kanë vlera, nuk patën asnjë incident. I falënderoj, të majtë e të djathtë, njerëzit pa parti. Kuksianët e dinë të vlerësojnë djalin e zonës, djalin që di hallet e tyre,” deklaroi ai para mediave.

Kujtojmë se teksa numërohen votat në dy kutitë e fundit, socialistët kanë nisur festën.

Albert Halilaj ka një diferencë prej më shumë se 4000 votash ndaj kandidatit të “Bashkë Fitojmë”, Emri Vata, edhe pse pjesëmarrja këto zgjedhje ishte më e ulët se në 14 maj.

Video