Po pastronte armën, vetëvritet nga pakujdesia 45-vjeçari

19 Maj 2024, 20:28Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Foto iliustruese

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në fshatin Zëmblak të Maliqit.

Sipas informacioneve paraprake një person ka humbur jetën aksidentalisht teksa ishte duke pastruar armën e zjarrit të tipit çifte gjahu.

"Mbrëmjen e sotme, në fshatin Zëmblak, Maliq, në banesë, shtetasi T. M., rreth 45 vjeç, duke pastruar armën e gjahut (të cilën e posedonte me leje) dyshohet se arma është shkrepur aksidentalisht dhe për pasojë ky shtetas ka humbur jetën.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes", bën me dije policia e Korçës.

 

Video