Arrestohet Naim Murseli, i dyshuar në vrasjen e bashkëshortes së tij!

1 Dhjetor 2023, 17:16Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Viktima Liridona Murseli

Naim Murseli është arrestuar nga Policia e Kosovës, si person i dyshuar në vrasjen e bashkëshortes së tij, Liridona Murseli.

Ajo u vra pasditen e së mërkurës, në afërsi të shtëpisë së saj në dalje të Prishtinës, teksa ndodhej në veturë me fëmijët dhe bashkëshortin e saj, ish-këshilltarin e Behgjet Pacollit, Naim Murseli.

Ngjarja u dyshua si një grabitje, teksa një person i ndaloi në rrugë dhe u mori sendet me vlerë. Më pas, grabitësi i dyshuar qëlloi me armë zjarri duke i shkaktuar vdekjen Liridona Murselit.

Dyshimet u ngritën menjëherë për mënyrën se si ajo mbeti e vrarë në një grabitje ku mund të ishte shmangur lehtësisht gjakderdhja.

Lidhur me ngjarjen e rëndë, është arrestuar edhe një person tjetër, identiteti i të cilit nuk dihet ende.

Flora Ahmeti, zëdhënëse në Policinë e Kosovës për rajonin e Prishtinës, ka konfirmuar për mediat se aksioni i policisë është duke u zhvilluar në Gjakovë.

“Pas përfundimit të  ekzaminimit të vendit të ngjarjes, janë ndërmarrë veprimeve intensive hetimore të cilat kanë rezultuar në arrestimin e dy personave të dyshuar  lidhur me rastin e sipër shënuar. Njësiti i hetimeve të përgjithshme të Prishtinës në koordinim me Prokurorinë është duke e vazhduar operacionin e bastisjes në dy lokacione në Gjakovë“, tha ajo.

Arrestohet Naim Murseli, i dyshuar në vrasjen e bashkëshortes së
Naim Murseli

Video