VIDEO/ 'Albania, Albania', tifozi nga Katari bën simbolin e shqiponjës para futbollistëve serbë

24 Nëntor 2022, 23:36Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Tifozi

Një episod interesant ka ndodhur pas ndeshjes Brazil – Serbi e vlefshme për Kampionatin Botëror që zhvillohet në Katar.

Brazili fitoi me rezultatin 2-0, por në fund të ndeshjes një tifoz nga Katari ka bërë gjestin e bukur. Ky tifoz ka bërë me duar simbolin e shqiponjës dhe ka thënë “Albania”.

Ndërsa në sfond shiheshin tifozët serb dhe lojtarët e kësaj kombëtare që u mposhtën mbrëmjen e sotme

Video