PREKËSE/ Ardian Ismajli vrapon nga fusha dhe përqafon nënën e tij pas fitores (Video)

11 Shtator 2023, 11:24Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Ardian Ismajli

Momentet emocionuese kanë qenë të pafundme pas fitores ndaj Polonisë mbrëmjen e djeshme në stadiumin “Air Albania”

Mbrojtësi i kombëtares Ardian Ismajli menjëherë pas fitores është afruar tek tifozët për të përqafuar të ëmën.


Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin 2-0 ndeshjen kundër Polonisë, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit në pjesën e parë dhe Mirlind Dakut në pjesën e dytë, duke i renditur kuqezinjtë në vendin e parë të grupit E me 10 pikë.

Video