Pamje TRONDITËSE/ E godet rrufeja, futbollisti VD*S në fushë! (Video)

12 Shkurt 2024, 14:16Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Indonezi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Indonezi. Futbollisti humbi jetën tragjikisht pasi u godit nga një rrufe teksa luante futboll.

Bëhet fjalë për Septain Raharja, i cili po luante një ndeshje miqësore futbolli midis 2 FLO FC Bandung dhe FBI Subang.

Media vendase “PRFM News” pohoi se Raharja ishte ende duke marrë frymë pas incidentit dhe u dërgua me shpejtësi në spital, por ndërroi jetë më pas.

Video