Ky është “goli” final i Ronaldos ndaj Manchester United

23 Nëntor 2022, 18:18Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Ky është “goli” final i Ronaldos ndaj Manchester United

Cristiano Ronaldo zbuloi linjën e re të orëve, në të cilat shihet goli që ai shënoi kundër Manchester United, pak para se të konfirmohej largimi i tij nga klubi anglez.

Një orë para njoftimit, ai postoi në Instagram për partneritetin e tij me “Jacob & Co”, një markë ore që përdor imazhin e tij në faqen e orës për dizajnet e tyre.

Ky është “goli” final i Ronaldos ndaj Manchester United

Një nga këto dizajne përfshin një moment të madh nga ylli portugez, pasi ai u ngrit mbi mbrojtësit e Man United për të shënuar për Real Madridin në Ligën e Kampionëve në shkurt 2013.

Në mbishkrimin e Cristianos në postim shkruhej: “Jam i lumtur të njoftoj partneritetin tim me @jacobandco, një nga markat kryesore të orëve në botë. Sot, ne zbulojmë koleksionin tonë të parë të orëve që bashkë-dizenjova me mikun tim të dashur @jacobarabo’.

Ky është “goli” final i Ronaldos ndaj Manchester United

Postimi u bë pak para se klubi të njoftonte se ata kishin ndërprerë marrëdhëniet e tyre të punës me yllin portugez, i cili u kthye në Manchester United verën e kaluar.

Largimi i Ronaldos nga “Djajtë e Kuq” i ka lënë tifozët të ndarë nëse ai është një legjendë e klubit, apo nëse i përkeqësoi shumë gjërat me intervistën e tij të drejtuar javën e kaluar.

Ai fitoi tre tituj të ligës me Djajtë e Kuq gjatë periudhës së tij së parë me klubin, përpara se të transferohej te Real Madrid, ku fitoi dy tituj të La Ligës dhe katër trofe të Ligës së Kampionëve.

Ronaldo aktualisht është në “detyrë ndërkombëtare” me Portugalinë në Kupën e Botës në Katar, dhe ndeshja e tyre hapëse kundër Ganës është e treta nga katër ndeshjet e së enjtes, pasi ka përfunduar grupi i parë i ndeshjeve të fazës së grupeve.

Video