Fitorja ndaj Argjentinës, nesër do të jetë festë kombëtare në Arabinë Saudite

22 Nëntor 2022, 18:03Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Festa e Arabise

22 nëntori do të jetë një datë e paharrueshme për popullin saudit. Pas një ndeshje që i ka habitur të gjithë dhe ka bërë që për ta të flasë e gjithë bota, mbreti Bin Salman ka vendosur që e mërkura të jetë ditë feste. 

Lajmi është bërë me dije nga “Agjencia Saudite e Shtypit”, e cila thekson: “Dita e mërkurë u shpall si festë zyrtare për të gjithë punonjësit dhe studentët e Arabisë Saudite pas fitores së kombëtares ndaj Argjentinës. Mbreti Salman miratoi sugjerimin e princit të kurorës Mohammed bin Salman për të festuar fitoren e Kombëtares.”

E merituar!

 

Video