VIDEO VIRALE/ Festa e "çmendur", tifozët e Arabisë Saudite shkulin derën e shtëpisë pas fitores kundër Argjentinës

22 Nëntor 2022, 17:00Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Tifozët

Arabia Saudite arriti sonte të fitonte me rezultatin 2-1 përballë Argjentinës së Lionel Messit të 7 "Topave të Artë" dhe padyshim kjo do të jetë nga surprizat që do të mbahet mend gjatë për Kupën e Botës "Katar 2022".

Kësaj fitoreje të "çmendur" nuk mund t'i mungonin dhe festimet e "çmendura" nga tifozët në Arabinë Saudite. 

Në një video që po bën xhiron e rrjetit, tifozët kanë gëzuar aq shumë sa kanë shkulur edhe një nga dyert e banesës në gëzim e sipër.

Video