Përsëri polemika, në Katar nuk duan as fjalën “dashuri”

22 Nëntor 2022, 00:00Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Fanella belge

Pas polemikave për shiritin me ngjyra, në Katar, tani nuk duan as fjalën dashuri (Love).

Diçka e tillë i ka ndodhur përfaqësueses belge, pasi këta të fundit kanë prezantuar prej kohësh fanellat e tyre, ku në pjesën e pasme shkruhet “Love”.

FIFA i ka kërkuar përfaqësueses së Belgjikës ta heqë dhe të mos luajë me atë mbishkrim.
Tani mbetet për t’u parë, nëse Belgjika do ta ndryshojë diçka të tillë, ndërsa për momentin nuk ka pasur asnjë reagim nga Federata Belge e Futbollit.

Video